Kontakt : +421 908 342 600

Závesy, vankúše, prikrývky....ako ich aranžovať správne?

Závesy, vankúše, prikrývky....ako ich aranžovať správne?
02.02.2019

Závesy, vankúše, prikrývky....ako ich aranžovať správne? 

Nudia vás obyčajné „trendy“ a chcete sa preniesť cez hranice, do sveta dizajnu a štýlového bývania?

V tom prípade zabudnite na masívne predajne, kde kúpite len vopred pripravený a typizovaný vzor, či strih textílií. Skutočný dizajn sa tvorí v malej dielni, kde vám pripravíme produkty na mieru. Závesy, vankúše, prikrývky a originálne steny, všetko dokonalé zladené a prepojené vo farbe a hlavne materiáli. To sú veci, ktoré nám unikajú. Pri pohľade na krásny obrázok a vzor textílie, nevidíme to čo je v pozadí. Materiál a jednotné farby je to, čo prepojí celý interiér. Väčšina ľudí sa zameria na vzory a tak trochu aj na farby. Koľko farieb vlastne existuje? Niektorí z vás si možno teraz povedali modrá, zelená....iní zasa svetlomodrá modrá, kráľovská modrá... Ale pozor, v našom svete existuje niekoľko tisíc odtieňov. Sú to veci, ktoré si v obchode neuvedomujeme. Niekedy si to neuvedomíme ani doma a vravíme si: čo mi tu chýba? Vzniká istá miera nespokojnosti, ktorú ani neviete definovať. No vnímate to. Nie je modrá ako modrá! 10 farieb a 5 vzorov v jednom priestore jednoducho nefunguje.

Materiál, to je už iná kategória, na ktorú väčšina z nás zabúda. Niektoré materiály sa vyslovene neznášajú.  Druhov látok a tapiet je neúrekom. Kto si teraz povedal veď vlies ako vlies? Existujú tapety so štruktúrou, vrúbkami,hladké aj semišové a všetky sú označené ako vliesové. To je už ale na iný článok. A látky? Zamaty, plátnovina, výšivka, leskla, matná.....

 


A poďme na rozmery. Štandardizované alebo atypické?A čo strih? Máme celý katalóg spôsobov ako riasiť závesy, aby ste dosiahli želaný efekt a funkčnosť. Máte radi minimalizmus, anglický štýl alebo boho? Detaily robia dizajn a my vám ich vieme poskytnúť. Závesy ušijeme na mieru v akejkoľvek výške a doladíme vankúše v tej istej farbe alebo poťahy z toho istého materiálu. Predstavte si naozaj tú istú farebnú kombináciu naštylizovanú do rôznych vzorov vankúšov a dokonca aj závesov.Ten istý alebo zladený materiál a tá istá farebná škála v rôznych vzoroch v celej izbe dokonca aj byte. To docielíte iba ak si u nás vyberiete látky alebo tapety z jednej kolekcie. Všetky obrázky, ktoré vidíte sú kolekcie látok, a v nich každá látka, vankúš, záves, prikrývka je z jednej kolekcie. Niekedy môžete dokonca nájsť rovnaký vzor na tapete aj textile. Ak správne kombinujete nie je to nuda,ale hra, ktorou prepojíte interiér. Vyberte si kolekciu látok kde je už všetko doladené a môžete pridať aj tapetu, na záver už len zašlite vaše požiadavky na spracovanie. Práve preto sme ako stolári v oblasti textilu J Čo vy nato? 

Všetky otázky radi zodpovieme aj na info@lemari.sk


Pridať komentár