Kontakt : +421 908 342 600

Trendy bývania pre rok 2018

Trendy bývania pre rok 2018
13.01.2018

Trendy bývania pre rok 2018? Viacerí svetoví dizajnéri ako aj výrobcovia sa zhodujú na jednom, trendom bude to čo je zabudnuté, to čo nikdy nevyšlo z módy, no trošku sa nato pozabudlo. Do módy sa dostáva art deco, prvky z 50-tých ako aj tradičné prvky bytového dizajnu. Art deco vznikal začiatkom minulého storočia, v období 1920-1940. Jeho charakteristikou je luxus, pôvab a elegancia. Preto nás čaká skutočne očarujúci rok plný fantázie, farieb a pôvabu. Zabudnite na jednoduché farby, trendom bude farebnosť a štruktúry vo vzoroch. 


Trendom sa stanú aj látky a tapety s motívom kvetov, zvierat a výrazné vzory, ale aj geometria bude stále in. Vrátia sa aj materiály ako je zamat. Farebnosť bude dominovať aj keď pastelové farby tak celkom nezmiznú, no prím budú hrať hlavne farby sýte ako limetka, pistáciová, jasne modrá, výrazná rúžová či zelená. Interiéry budú hýriť farbami, biela a šedá už nebudú to čo bývali. Tento trend možno vnímať aj v kuchyni. V móde budú farebné kuchyne, ich skladba/korpus/dlaždice budú hrubšie a vďaka tomu pôsobiť rustikálnejšie, na kuchynskej linke nájdeme ručne vypracovanú keramiku. Vráti sa im nadčasovosť a klasika.


Áno, trendom budú aj zamatové látky a koža. Tento trend môžeme vnímať už od druhej polovice roku 2017. Prestížne značky ich začali predstavovať vo svojich kolekciách stále viac a viac. Získali farbu aj vzory. Poťahové látky zo zamatu budú skutočne trendy, tabu nebude ani výrazný vzor, pravé naopak. Skutočné umenie bude v kombináciách vzorov a farieb. Látky budú mať hĺbku a textúru...exotické motívy, zvieratá, kvety, povrchy ako mramor a pod. 


Trendy udáva aj jeden z najväčších veľtrhoch z textilného priemyslu Heimtextil, ktorý sa konal začiatkom januára vo Frankfurte. Vtáčiky štebotajú, že trendom v urbanistickom štýle budú aj recyklované materiály, tie vyplynú z potreby stále vzrastajúceho problému sveta a to odpadu. S tým bude súvisieť aj začatý trend handmade výrobkov a nábytku sprevádzaných nedokonalosťami. Textil z materiálov ako je vlna, plsť, ľan dodajú milovníkom minimalistickým priestorov teplo. A opäť sú tú farby! Tie budú všade na nábytku, podlahách, stenách aj textile. 


Pamätajte si trendom 2018 sú interiéry dýchajúce vo farbách a štruktúrach – vzorov kvetov, zvierat, geometrie či kresby dreva a rastlín. Bývanie teraz miluje farby, štruktúry a hĺbku! Vzory a hĺbku charakteru starých interiérov budeme pozorovať všade aj na listoch kvetov a rastlinách. Hitom budú aj kvety s výraznými listami a kresbou.

V nasledujúcom blogu Vám nájdete aj zopár typov ako na zmeniť svoj súčasný interiér v súlade s trendmi 2018...kliknite TU.


Váš tím LeMari.sk


Vaše komentáre

Marek Kravec
16.01.2018
0905539622 realizator design interierov

Pridať komentár