Kontakt : +421 908 342 600

Ako oživiť svoj terajší interiér?

Ako oživiť svoj terajší interiér?
13.01.2018

Podľahnite trendom v bývaní pre rok 2018 aj Vy!  Máme pre Vás zopár typov ako nato: 

  • Opracované kovové prvky ako meď či zlato pre podčiarknutie interiéru – zabudnite na industriálne využitie kovu. Trend 2018 je inšpirovaný štýlom art deco. 
  • Farebné dvere oživia každý minimalizmus a doteraz moderné biele priestory. Trendom sú farby, farby a farby. Sýte a výrazné farby. Biela stena a v tom výrazne žlté dvere? Skúste si to predstaviť. 
  • Priestor inšpirovaný prírodou. Vymeňte fádne závesy, vankúše a deky. Trendom sú farebné a vzorované textílie so štruktúrou. Hitom sú aj prírodné motívy ako rastliny a kvety. Oplatí sa investovať do zákazkovej výroby. Takto získate napr. záves aj vankúše v rovnakom štýle z rovnakej kolekcie a celá izba, či byt sa prepojí a vďaka tomu zharmonizuje a textil vynikne. (viď foto, každý obrázok, v interiéri vidíte mix dizajnov  v rámci jednej kolekcie napr. titulný obrázok, kde podušky, behúň a obrúsky sú z jednej kolekcie látok Terrace - info na vyžiadanie). 
  • Typom pri zmene textilu je aj zarámovanie zbytkov látky - všetky vzory, ktoré Vám zvýšili. Využite len rámik a sklo nechajte pod látkou získate tak štruktúru, dotyk a ušetríte na doplnkoch. Rámiky si položte jednoducho na poličku/zem vedľa seba, či jeden cez druhý, alebo zaveste na stenu. Tento handmade trend nám ostáva. (viď obrázok) Steny nám tiež ožívajú vzorom, farbou, tapetou alebo fotografiami. 


  • Handmade a nedokonalosti. Mix farieb, ale vlastná tvorba. Aj takto dodáte bývaniu svoj osobitý charakter a Vaše srdce. Skúste sa inšpirovať internetom s presnými návodmi, alebo oceňte prácu iných. 
  • Stará pohovka? Nekupujte novú, nájdite čalúnnika a využite moderné poťahové látky. Trendom sú vzory a farby. Máte jednoduchý interiér – biele steny a neutrálne farby? Predstavte si sedačku so vzorom, alebo krásne farebnú. Vyskladajte si po čom túžite. Zamat je práve in. A samozrejme využite zbytky v rámikoch! 
  • Alebo si zaobstarajte taburety či vankúše pre sedenie na zemi. Využite pri nich vzory a farby. V našom e-shope Vám ich vieme vyrobiť aj na mieru. Získate tak skutočne jedinečný prvok, ktorý Vám sused môže len závidieť. 
  • Ak hľadáte nové osvetlenie, dizajnéri predpovedajú návrat veľkých solitérnych lustrov. Dominancia niekoľkých malých osvetlení na jednom mieste sa postupne vytratí. 
  • Závesy a záclony! Množstvo ľudí ešte stále preferuje žalúzie. Prečo? Údajne jednoduchá údržba, veď na nich nesadá prach a dokonale zatienia. Všetci poznáme ich výhody aj nevýhody. Záclona dodá izbe útulnosť a jemné prítmie - dokáže zjemniť ostré slnko. Závesy sú naproti tomu dnes  kvalitnejšie, nájdete tenké - prepúšťajúce svetlo, ale aj zatemňovacie. Výhody? Útulnosť, dotiahnutie interiéru do konca (verte, prázdna stena s oknom nie je dizajnom), menšia prašnosť (mnohé látky sú dokonca antistatické), sú in a v neposlednom rade zatiahnuť závesy je rýchlejšie ako rolovať žalúzie :) 


Rozmýšľate čo by ste ešte mohli urobiť? Ako doplníte farby a vzory? My odporúčame tapety! Ak ešte nie ste ich fanúšikom nebojte sa, názor určite zmeníte. Skutočne kvalitná tapeta je dizajnovým zážitkom s množstvom skvelých vlastností, ale o tom až v nasledujúcom článku J Tapety sú jednoduchým spôsobom ako dodať interiéru farbu, vzor, hĺbku a charakter. Predstavte si jemný metalický vzor, ktorý sa ukazuje v každom zornom poli a hodine dňa inak. Dopad svetla na takúto tapetu doslova preberie stenu k životu. Alebo to skúste s výrazným vzorom, kým jemný Vás bude štekliť hýrením postupne počas celého dňa, výrazný vzor Vás doslova očarí na prvý pohľad. Tapetujte!


Pamätajte si trend 2018 je inšpirovaný art deco a 50-tými rokmi. Interiéry dýchajúce vo farbách a štruktúrach – vzorov kvetov, zvierat, geometrie či kresby dreva a rastlín. Bývanie teraz miluje farby, štruktúry a hĺbku! Vzory a hĺbku charakteru starých interiérov budeme pozorovať všade aj na listoch kvetov a rastlinách. Hitom budú kvety s výraznými listami a kresbou.

Váš tím LeMari.sk


*Tapety Ambient

Vaše komentáre

test
21.12.2018
test mmmm

Pridať komentár