Kontakt : +421 908 342 600

Tapety, tapety a zase tapety...zamilujte si ich aj vy!

Tapety, tapety a zase tapety...zamilujte si ich aj vy!
13.04.2019

Tapety na stenu 


Veľa ľudí k nám príde a my vidíme, že steny sú pre nich ako povinný prvok, ako jednoduchá funkčná priečka. Zabúdajú, že tak ako kvalitná podlaha je alfou, steny sú omegou bývania a majú ten istý efekt ako ona. Kedysi  ľudia zdobili steny obrazmi a maľbami, no dnes na nich mnohí zabúdajú. Prečo ma byť stena len biela? Aby nám vynikol nábytok, podlaha, doplnky? Zdanie môže klamať. 

Tapety dodajú Vašim stenám hĺbku a charakter. Povedia áno, sme tu aj my a sme krásne! 

Súčasné trendy a materiály sú oázou inšpirácie. Ekológia a zodpovednosť voči vlastnému prostrediu, či využívanie druhotných surovín sa premietlo aj do dizajnu. Dokonalou ukážkou kreativity v tomto smere sú exkluzívne kožené obklady z Talianska. Tento taliansky výrobca využil kožu a v tomto prípade druhotnú surovinu z fariem, ktorej dodal nový rozmer. Koža, ktorá sa doteraz využívala na kabelky, topánky alebo ako poťah sa premenila na majstrovské dielo.  Koža je spracovaná do obkladu a mozaiky, vďaka čomu viete vytvárať rôzne dizajny. A nejde len o obyčajný obklad ako pri keramike. Každý kúsok obkladu majú svoj tvar, niektoré sú prešívané, iné vypuklé a druhé zase ploché, alebo tu nájdete kombináciu. Takto viete vytvárať doslova vlastné kombinácie, aby ste dosiahli želaný výsledok aj v 3D efekte. Alebo si objednajte vopred navrhnutý motív, ktorý je prispôsobený vašim požiadavkám a rozmerom. Posledné malé kúsky sú spracované v podobe mozaiky. Tu však fantázia nekončí. Farby, povrchová úprava alebo úžitkové vlastnosti kože, z toho všetkého si môžete vyberať a kombinovať. Je to ako hra Vašej fantázie. V sortimente nájdete aj kožené koberce či doplnky. No s ekológiou nekončíme. Aj keď ide o garbiarsky priemysel, výrobca nezabúda na prírodu a dopady znižuje.  Okrem spracovania kože na vysokej úrovni pribudla filtrácia vody, ktorá prechádza celým výrobným procesom niekoľkokrát. 


Prírodné materiály nájdeme aj na tapetách. Iný taliansky výrobca povýšil tapety na umenie. Každá kolekcia je zaujímavá svojím prevedením a materiálom. Vzor tapety je len malá časť jej dizajnu. Kým si ju nechytíte, netušíte čo sa v nej skrýva. Štruktúra a vlastnosti sú jej pridanou hodnotou. Predstavte si prírodu, maľovanú a na Vašej stene. Čo vás nenapadlo je maliarske plátno, ktoré je skryté za fotografiou na internete. Moderný trend fototapety sa zmenil na umenie. Príbeh, ktorý sa tu ukrýva je spolupráca talianskej maliarky a tímu dizajnérov. Práve ona maľovala samotný motív, ktorý následne oskenovali, aby ho opäť premaľovala, a tak dosiahol priestorový efekt. Kolekcia je doplnená  o klasické opakujúce sa vzory na podklade z juty, ľanu a konope. Tie ladia s maľovaným motívom a dopĺňajú tak priestor a ostatné steny pre celkový efekt. Vlákna môžete sledovať v štruktúre tapety. Predstavte si takýto veľkoformátový obraz u Vás doma, krása!


Pre rok 2019 sa pohrali so svetlom, a jeho vplyvom na výsledok. Špeciálnou technológiou dosiahli aby tapety ožili ako samotná príroda. Hru svetla a tieňa v prírode teraz uvidíte aj na tapete, ktorá sa Vám bude meniť s každým lúčom slnka. Výrobca používa farby na báze vody a vďaka tomu môže využiť podklad bez obsahu PVC.


Individualita bola inšpiráciou pre tohtoročnú kolekciu, ktorá je spojením štyroch materiálov a rôznych motívov prevažne v prevedení obrazovej tapety. Samotný podklad je prispôsobený motívu aby tak vynikla jeho podstata a každý našiel svoj štýl. A práve táto individualita priniesla aj ďalší kúsok v unikátnom prevedení za pomoci piesku z kremeňa. Ten pretvoril tapetu a dodal jej prirodzený nádych ozajstnej steny pôsobiacej ako cement. Farby, dizajn a tvary sa spojili a výrobca tak dosiahol efekt 40 rokov starej steny. 

Obrazové tapety sú dnes veľkým trendom, a výrobca ich prináša na rôznych podkladoch a opäť uplatnil aj spomínané maliarske plátno. Zaujímavosťou u tohto výrobcu je ich prispôsobivosť na akúkoľvek dlhú stenu, kým klasické vzory sa opakujú v rolke a v určitých intervaloch, tento výrobca uplatnil podobný princíp. Obrazy je možné napojiť na seba pozdĺžne a to je ďalšou pridanou hodnotou. 


Pre tých bojazlivejších tu máme jednoduché dizajny, tak povediac bez vzorov. Steny ožijú v štruktúre tapety, nie vo vzore. Ideálnou tapetou v tomto smere je tapeta zo 100% ľanu. Obľúbená kolekcia od nemeckého výrobcu. Štruktúra a samotný vzor je vytvorený z priadzí ľanu. Tie sa tiahnu zvislo v jednom smere, jedna vedľa druhej. Tapety viete otočiť a získať tak vertikálny alebo horizontálny efekt. Ide o širokú farebnú paletu, ktorú radi využívame aj pri doplnení výraznejších vzorov. Spracovanie materiálov ako bambus, palmové lístie a rôzne trávy, drevo nájdeme aj v inej obľúbenej kolekcii. Tapety majú priznané prírodne materiály na prvý pohľad. Tie sa hodia do kaviarní, boho štýlu a všade tam, kde sa nebojíte priznať aj nedokonalosti. 


Pridať komentár